День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Відбулась виховна (онлайн)година «Бабин Яр. ПАМ’ЯТАЄМО!” у 6(10)-Б класі.

Метою зустрічі було розкрито зміст і наслідки трагедії Бабиного Яру в роки Другої світової війни; виховувати непримиренність до насильства, гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших; виховувати повагу до історичного минулого України, патріотизм, активну громадянську позицію; продовжувати формування культури міжнаціональних відносин у суспільстві. Діти переглянути презентацію «Бабин Яр: без права на забуття», і як не прикро, боляче було говорити про нинішній «Бабин Яр», який з’явився, та з’являється в наслідок вторгнення Росії.

Проведена виховна онлайн-година у 6(10)-А класі : “Трагедія Бабиного Яру в серці українського народу”. Звичайно, трагічні сторінки історії закликають народи світу до пильності. Адже й сьогодні слушно нагадати відомий афоризм: «Історія – не вчителька, а наглядачка… Вона нічого не навчає, а лише карає за незнання уроків». І боротьба за Незалежну Соборну українську державу продовжується. Тільки мир, злагода, єдність багатонаціонального українського суспільства, громадянська позиція, патріотизм, збереження величної пам’яті про бойові звитяги та трудові звершення для нащадків – запорука сучасних і майбутніх історичних перемог України.

Правда про Бабин Яр звучить, як виклик самому життю. Вона страшна не лише кількістю крові невинно вбитих, а й спробами в свій час замовчати цю трагедію. Але це наша історія, яку ми не маємо права не знати. Ми прикладемо усіх зусиль, щоб наше молоде покоління вірило у свої сили, любило ближнього, щоб нас переповнювало почуття патріотизму та гуманізму, поваги до свого та інших народів.

“Трагедія Бабиного Яру”-виховна година сьогодні була очно-дистанційна у 4(8)-Б класі .

Провели усний журнал (онлайн) на виховній годині: ” Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу “-у 5(9)-Б класі.

Також ліцеїсти порівняли трагедію минулого та теперішнього часів. Сьогодні – це Буча, Ірпінь, Гостомель та інші міста та села України. Достатньо було одного місяця, щоб в містах і селах оселилася біль, розруха та смерть – те, що завжди приносить за собою «рускій мір». Від початку відкритої російської агресії проти України задокументовані численні випадки руйнувань житлової інфраструктури, вбивств мирних жителів і мародерства з боку російських військовиків на захопленій українській території. Діти зробили висновок, що людство зобов’язане пам’ятати чорні сторінки своєї історії і болючого сьогодення та робити все можливе, щоб такі події ніколи не повторилися.

Відбулася виховна(онлайн) година у 3(7)-Акласі : “Трагедія Бабиного Яру. Як очевидці згадують трагедію.” Під час заходу учні переглянули презентацію, яка допомогла розкрити суть трагедії Бабиного Яру, пояснити її вплив на долю людства, викрити людиноненависницьку політику нацизму, формувати в учнів усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми – найвищі на землі цінності.

Здобувачі освіти 2(6)-Б класу приєднались до проведення загальнонаціонального виховного (онлайн)уроку пам’яті, приуроченого “День пам’яті трагедії Бабиного Яру»

Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія, насамперед, єврейського та українського народів.

Саме тому, з метою розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел, розвивати сучасне сприйняття процесу вивчення історії у 1(5)- А класі ліцеїсти долучилися до позакласного заходу, проведеного класним керівником, вшанування 81-шої річниці “Трагедія Бабиного Яру в серці українського народу”.

Зелене руно м’яко схили вкрило.

Пташиний щебет шириться над ним.

Блакитне небо розгорнуло крила

Над місцем тихим, праведно-сумним.

Тут є про що сказати ревній музі,

Гортаючи столітній календар.

Лежить отут у святості і тузі

Ганебна пляма в серці – Бабин Яр.

Запікся на історії скрижалях,

Закарбувався болем у віках

Рік сорок перший: вересень безжальний

і в тисячах очей предсмертний жах.

Страшні останки – черепи і кості –

В землі не тліють, – пам’ять стережуть.

Хай людство більш не знає голокостів!

Урок історії не сміємо забуть.

Українська та світова спільнота у вересні цього року відзначає 81- річницю початку подій у Бабиному Яру, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.

…Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тисяч євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва 1941-1943 роки за різними джерелами, було знищено близько 100000 осіб.

Українська держава та громадськість приділяє велику увагу вивченню історії Голокосту та інших геноцидів, формуванню в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння. 81рік трагедії Бабиного Яру – це привід не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати нашу молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.

Відбулась виховна година( онлайн) в 1(5)-Б класі .