До тебе, Україно, наша бездольная мати…

Сьогодні, 25 лютого 2024 року, виповнюється 153 роки із дня народження української поетеси, письменниці, драматургині, громадсько-політичної діячки й співзасновниці «Української соціал-демократії» Лесі Українки.
Леся Українка — одна з найвідоміших українських поетес. Усі українці можуть побачити її портрет на купюрі номіналом 200 грн, тому точно мають її знати. Творчістю Лесі захоплюється не лише Україна, твори Лесі Українки перекладені на багато мов світу, зокрема англійську, бенгальську, грузинську, італійську, німецьку, польську, французьку.
З нагоди цієї вагомої дати ми зібрали вислови Лесі про Україну та патріотизм:
***
Червоною ниткою проходить мотив України у творчості поетеси, адже він оголює найболючіші проблеми рідного краю, викриває неправду, закликає до боротьби та змушує повірити у національне визволення з-під ворожого ярма. Вона вірила про щасливу долю Батьківщини, і ця віра була головним лейтмотивом її життя. цікавих фактів про видатну українку.
***
Терпіть кайдани – то всесвітський сором, забуть їх, не розбивши, – гірший стид.
***
У нас велика біда, що багато людей думають, що досить говорити по-українськи, щоб мати право на назву патріота, робітника на рідній ниві, чоловіка з певними переконаннями… Така легкість репутації приманює многих.
***
До тебе, Україно, наша бездольная мати,
Струна моя перша озветься.
І буде струна урочисто і тихо лунати,
І пісня від серця поллється.
(“Do” (Гімн. Grave))
Наші ліцеїсти декламують вірші Лесі Українки.