Правила приймання

Правила приймання учнів до   

Козівського ліцею ім. В. Герети Козівської селищної ради

  1. Загальні положення

  1.1. Приймання учнів до ліцею здійснюється на конкурсній основі.

  1.2. У конкурсному відборі (конкурсі) можуть брати  участь діти (учні, вихованці) незалежно від місця  проживання.

  1.3. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

  1. Організація конкурсу

   2.1. Правила конкурсного приймання оголошуються  не  пізніше ніж за  два місяці до його початку . Оголошення  щодо умов і термінів проведення    конкурсу розміщується у приміщенні гімназії . Зміст оголошення доводиться до відома населення через  місцеві засоби масової інформації.

   2.2. Не пізніше  ніж за місяць до початку конкурсу  в приміщенні ліцею вивішується перелік  питань з навчальних предметів , за якими проводитимуться випробування , а також теми  творчих робіт із зазначенням вимог до  їх змісту , порядку  оформлення  та подання.

   2.3. Випробування в рамках основного конкурсного приймання  проводяться в червні місяці .   За наявності вільних місць допускається  додаткове   конкурсне приймання ( серпень) , яке має  бути організоване таким  чином , щоб зарахування учнів відбулося  не пізніше ніж за тиждень  до початку нового   навчального року.

   2.4. Додаткове  конкурсне  приймання може , як виняток , відбуватися протягом навчального року за  наявності вільних  місць  за таких самих умов , що й основний. При цьому  наповнюваність класів не повинна  перевищувати  30 учнів.

   2.5. Для проведення  конкурсних випробувань  у навчальному  закладі створюється   незалежна   приймальна  комісія , склад  якої   затверджується   наказом директора  гімназії за  погодженням з радою гімназії , відділом освіти . До конкурсної комісії залучається практичний  психолог . Головою конкурсної комісії є директор ліцею або його заступник.

   2.6. Для проведення випробувань з української мови та математики створюються предметні комісії ; їх склад затверджується наказом директора ліцею.

   2.7. До участі в конкурсі допускаються учні  на підставі заяви  батьків або осіб, які їх заміняють , що подається на ім’я директораліцею , табеля  успішності учня.

   2.8. До приймальної комісії можна  подавати копії дипломів , грамот , інших документів , які підтверджують  здібності учнів з обраної спеціалізації та відображають їх навчальні та  творчі досягнення.

   2.9. Не дозволяється вимагати від учнів характеристик з попереднього місця навчання , довідок з місця роботи батьків тощо.

   2.10. Встановити особливі (пільгові) умови конкурсу  для дітей-сиріт , дітей позбавлений батьківського піклування , дітей – інвалідів , дітей , які постраждали від на аварії Чорнобильській АЕС.

  1. Проведення конкурсу

   3.1. Конкурсні   випробування  для  учнів , які вступають до 1-го класу ліцею, проводяться з української мови та математики у письмовій формі.

   3.2. Тексти диктантів , варіанти  письмових  завдань ( тестів) , теми   творчих робіт для   конкурсних   випробувань , зміст  яких  має  відповідати  навчальним програмам середньої загальноосвітньої школи  відповідного класу , розробляються  кафедрами  та затверджуються  директором гімназії за погодженням з відділом освіти. Можливе використання творчих завдань.  

  3.3. Не допускається застосовувати  ті самі варіанти завдань для  випробувань, що відбуваються  у різні дні.

   3.4. Конкурсні завдання зберігаються у директора гімназії  в запечатаному  конверті , що його відкриває в день випробування голова предметної комісії в присутності її членів та вступників.

   3.5. Для проведення конкурсного випробування у письмовій формі  вступникам видається папір зі штампом гімназії  , передбачається , що першу  сторінку   буде відділено від самої письмової  роботи.

 Після закінчення випробування письмові роботи  шифруються головою предмет-ної комісії та передаються для перевірки членам цієї комісії без титульної сторінки. Дешифрування робіт  здійснюється  головою предметної  комісії після виставлення

балів.

   3.6. Результати конкурсних випробувань оформляються у вигляді протоколів відповідної  комісії , які  зберігаються  в  тому  самому порядку  , що  й   протоколи державної підсумкової атестації учнів.

   3.7. Результати усного випробування оголошуються в той самий день письмового випробування не пізніше  ніж  через три дні після його проведення. Списки вступників з виставленими балами  вивішуються у приміщенні гімназії  для загального  ознайомлення.

   3.8. Учасники міжнародних олімпіад , конкурсів , спортивних змагань , призери та учасники ІІІ-ІУ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад , а також учасники ІІ та ІІІ етапів  конкурсів-захистів  науково-дослідницьких   робіт Малої  академії наук поточного року звільняються від конкурсного випробування з відповідного предмета . У такому  разі  учневі   виставляється    до   протоколу   максимальна кількість балів.

   3.9. Учні – випускники   9-х класів ,    які  за результатами   навчання    отримали свідоцтво про базову загальну  середню    освіту з відзнакою , звільняються     від одного випробування ( на вибір вступника)  з  виставленням   до протоколу максимальної кількості балів.

   3.10. З категоріями учнів , зазначеними в пунктах 3.8-3.9 , допускається проведення тільки одного випробування – співбесіди . Якщо за результатами співбесіди учень не підтверджує своїх попередніх досягнень , він  бере  участь у конкурсних 

випробуваннях на загальних умовах.

   3.11. Учні , які  хворіли під час  проведення конкурсу , зобов’язані подати медичну довідку , на підставі чого їм надається право  в повторних  конкурсних випробуваннях , терміни проведення яких визначає директор гімназії.

   3.12. Учні , які не з’явились  на конкурсне випробування без поважних причин, до наступних випробувань не допускаються.

   3.13. До конкурсних  випробувань допускаються учні, в яких у табелі є 8 балів не більше з 2-х предметів , а з усіх інших – 9 -12 балів.

  1. Порядок зарахування

   4.1. Учні , які згідно  з рейтингом пройшли конкурс , зараховуються  до гімназії наказом директора на підставі рішення конкурсної комісії . Зарахування учнів проводиться протягом 5 днів після оголошення результатів конкурсу.

   4.2. До навчального закладу подаються  такі  документи :  копія  свідоцтва про народження , особова справа , медична  картка ( довідка ) встановленого  зразка.

   4.3. Якщо учні , їх батьки або особи , що    їх замінюють , не згодні з рішенням конкурсної комісії , вони  можуть звернутися до голови  цієї комісії з апеляцією. Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу  і розглядається протягом трьох днів з дня її подання. Для розгляду апеляцій створюється апеляційна комісія , чисельність та склад якої  визначається  гімназією  за погодженням    з відділом  освіти . Проведення  додаткових  випробувань  під час розгляду апеляції забороняється.

   4.4. У разі, якщо висновки апеляційної комісії не задовольняють  осіб , які   подали апеляцію , останні можуть звернутися до відділу освіти , який  створює  свою апеляційну комісію, рішення якої є остаточним .

   4.5. Учні, які за підсумками конкурсу  не  зараховані  до гімназії ,  продовжують навчання у закладі, де вони навчалися до участі в конкурсі.

   4.6. Учні, які зараховані до гімназії, але не приступили до занять без  поважних причин протягом 10 днів від їх початку , відраховуються з  навчального   закладу. На звільнені місця може проводитися додаткове конкурсне приймання.

  1. Контроль за проведенням конкурсу.

   5.1. Директор навчального закладу несе персональну  відповідальність за дотримання вимог даних Правил.

   5.2. Контроль за організацією та проведенням конкурсу , порядком  зарахування до гімназії за його результатами покладається на відділ освіти.

   5.3. При  порушенні  навчальним  закладом  вимог  даних  Правил    конкурсного приймання, розроблених гімназією , рішенням відділу освіти  результати  конкурсу визнаються недійсними. У такому  разі  відділ освіти  організовує і    проводить конкурс, результати якого є остаточними.